Teorie rozpadu

Cesta do pekla je dlážděná dobrými úmysly. Kdykoli chceme zlepšit svoji situaci, nutně tím zhoršujeme situaci někoho jiného. Když chceme větší pohodlí, ubíráme možnost stejného pohodlí někomu dalšímu. Pokud chceme pozici nahoře, někdo musí jít dolů. Zdá se, že tak to už ve světě chodí. Co se tedy konečně oprostit od sebestřednosti a snažit se zlepšit životní situaci všech lidí na celém světě?

Co vzniklo jako ušlechtilá myšlenka, skončilo jako její nejhroznější parodie. Sledovali jsme, jak možnosti umělé inteligence ku našemu pohodlí stoupají. Sledovali jsme, jak postupně přebírá náročné práce, abychom se mohli soustředit pouze na to, co nás baví. Sledovali jsme, jak zdokonalují atrapy lidských těl, abychom se necítili osamělí. Sledovali jsme, jak stroje přebírají otěže diplomacie, abychom minimalizovali tragické lidské přešlapy. Sledovali jsme jeden druhého, když jsme se před našimi vlastními výtvory prchali skrýt do bunkrů. 

Dny se slily v týdny a měsíce se slily v roky. V pološílené apatii jsme ubíjeli jeden den za druhým, hermeticky uzavření před vnějším světem. Až se dnes rozsvítilo červené světlo. Již téměř zapomenuté světlo na konci tunelu lidstva. Znamení. 15. června, 14 hodin, park Přátelství na Proseku. V nějakém bunkru vynalezli virus, který ničí umělou inteligenci. Je načase spojit své síly a vzít otěže světa zpět do svých rukou.

Teorie rozpadu je akcí pro odrostlejší hudopáky (18+), přátele i náhodné účastníky se zájmem o šifry a další úkoly. Jedná se o příběh o záchraně světa postupně odkrývaný v rámci hry na jedno odpoledne hraný v týmech o velikosti 2-5 osoby. Cena je 400 Kč na osobu (platí se v hotovosti na místě).