Historie

Historie, nebo spíše prehistorie, našeho sdružení se začala psát v roce 2005, kdy se Charlie poprvé vydal na tábor s DDM Praha 9 jako vedoucí a to do Roškopova. Hlavní vedoucí byla Romana Doktorová, která se na dlouho dobu stala hlavní oporou tábora po administrativní stránce a patří jí za to náš nehynoucí dík.

V roce 2007 se koná první tábor, který považujeme skutečně za „náš“. Je to M*A*S*H 112-567 v Novém Měste nad Metují, velice hezké tábořiště u lesa pronajaté od TOMíků. Hlavasem se stává Charlie, Simča Pospíšílová se ujímá role zdravotnice a kuchařky na půl úvazku, Romana Doktorová se přesouvá do role garanta tábora za DDM Praha 9 a reší především administrativní záležitosti. Z dnešního týmu se připojuje Světla a ještě jako účastník (tehdá čtrnáctiletý) Ondra Pešek. Celotáborová hra je protkána vojenskými absurditami, vyhrává ten, komu se podaří dostat se co nejrychleji zpátky z války domů. Vše se povedlo, a tak se hned po skončení vrháme do příprav dalšího tábora.

Tím je v roce 2008 Hvězdná brána: stanoviště Alfa. Předchozí základna nestačila kapacitně a tak hledáme nové tábořiště, ideálně trochu blíže Praze. Nacházíme ho nakonec v Horních Krutech a tak poprvé a naposledy jedeme do chatiček. Příběh se točí okolo tajného stanoviště, které si drží Země na vzdálené planetě a dostat se na něj dá jen hvězdnou bránou. To se však náhle odmlčelo a my jsme vysláni jako průzkumná výprava. Zpočátku vše vypadá v pořádku, jen nám chybí poměrně početná posádka, která měla stanoviště bránit. Postupně odkrýváme zahlazené stopy od Goa’uldů a začíná být jasné, co se tady stalo. Asi náš „nejpohodlnější“ tábor, co se ubytování týče, a zároveň první tábor, kde jsme si vařili úplně sami.

Předchozí tábořiště byl přepych, tak následující byl naopak  trochu punk. Rok 2009, Hvězdná brána: Mise bez návratu a tábořiště v Nových Mitrovicích. Polní kuchyně, suché záchody, teplá voda ve sprše jen za předpokladu, že si nasekáte dost dřeva. Na druhou stranu jsme uprostřed lesa, kousek od krásného rybníka, máme několik kanoí a vlastní volejbalové hřiště. Opět jedeme zachraňovat Zemi, ale brána se nám ztratí a tak ji musíme hledat všude možně. To se nám nakonec daří, a tak se optimistické předpovědi rodičů, že mají od dětí pokoj aspoň do konce prázdnin, nevyplní. 🙂  Do týmu se připojuje Dejn, máme polo-profesionální kuchaře Michala a Zuzku, administrativně se táboru věnuje Lucka Hanzíková (též jí patří náš nehynoucí dík), neb Romana Doktorová si zákeřně pořídila dítě.

Mitrovice jsou bohužel následující rok obsazeny a tak v roce 2010 opět hledáme tábořiště. Nacházíme ho ve Vestci, malé vsi kousek od Miličína na České Sibiři – je super, bohužel trochu blízko k ne příliš přátelským sousedům. Tábor jako takový se symbolicky jmenuje Wild Wild Westec a se svou lehce westernovou tematikou krásně zapadá do okolí plného koní. Po pár dnech zjišťujeme, že zem, na níž je tábor vystavěn, je kouzelná a má moc nás přenést do různých světů. No, nakonec bude to nejdůležitější dostat se zpátky do toho našeho… Tým ještě před táborem opouští dlouholetá zdravotnice Simča Pospíšilová a jako nová zdravotnice jede Týna, dále se přidává Lucka Vostalová jako vedoucí. A je to poslední rok, kdy Ondra jede jako dítě.

Rok 2011 patří k těm nejvýznamnějším a to především z důvodu, že jsme poprvé jeli do Keblova. Už to vypadalo, že tábor snad nebude, když si Charlie v práci mezi kódováním postěžoval, jaká je to řehole sehnat jen trochu ucházející táborovou základnu. Ukázalo se, že kolega patří k Malešickým tulákům, kteří náhodou jednu ucházející základnu vlastní a náhodou by i měli volný první turnus. Tábořiště bylo nádherné, nový dřevěný srub uprostřed lesa, kolem něj stany, více jak kilometr od nejbližší chalupy a méně jak 100m k nádrži, kde se můžeme koupat. Nebylo co řešit a tak se tábor Dokážeš to!? uskutečnil kousek od Keblova. Celotáborová hra byla tentokrát inspirována reality show Trosečník a úkolem bylo co nejlépe si zařídit život na pustém ostrově. Tým pomalu dostává svou finální podobu, neb se přidává Franta a Ondra plní roli praktikanta.

Především mužská část vedoucovstva má slabost pro sci-fi příběhy a tak když už jsme byli nuceni opustit cestování po galaxii hvězdnou bránou, rozhodli jsme se jet někam blíže a to na Mars. Tím započal tábor 2012: Marťanská odysea a kolonizace rudé planety. Poté, co si zajistíme výrobu kyslíku, vody a potravin (řeřicha – jídlo budoucnosti) se začínají dít divné věci… možná tu nejsme sami. Nezbývá nám než vylézt na nejvyšší horu sluneční soustavy Olympus Mons a zkusit rozluštit, co se to tu vlastně děje. Ondra už je plnoletý, takže jede jako vedoucí a Mičus se stává naším dvorním kuchařem.

Už nějakou dobu jsme přemýšleli nad celotáborovkou s mafiánskou tematikou a dotáhnout do konce se nám ji povedlo v roce 2013. Trable Dona Panzaniho byl co se příběhu týče zdaleka nejsložitější tábor a zároveň jeden z nejzdařilejších. Don podle všeho uhořel při „náhodném“ požáru svého sídla a jeho syn zmizel neznámo kam. Nám nezbývá než zjistit, co nebo kdo za požárem bylo a zkusit najít Dona, neb už podle prvních indicií v domě nezemřel. Tajemný příběh o jedné dávné zradě a porádně zamotané klubko rodiných vazeb nás nakonec zavede až na Sicílii, kde vše šťastně skončí.

Rok 2014 se nesl v duchu magie, tudíž tábor nesl název Magion. Jedeme do vyhlášené keblovské magické školy naučit se nějaké to kouzlení. Vše se zdá super, dokud nás nekontaktuje duch bývalého studenta Švynavena a my začínáme tušit, že tu něco nehraje.  Celotáborovka inspirovaná filmem „Čarodějův učeň“ o ne tak úplně hodném čaroději opět patřila k těm nejzdařilejším. Tým tentokráte nedoznal žádných změn.

Tábor v roce 2015 je netypický svou délkou, oproti tradičním 14 dním jedeme pouze a jenom na 11, neb přichází dvouleté obbobí prázdnin trvajících pouze 8 celých týdnů. Díky tomu je v Keblově o trochu více našlapáno než obvykle. To nám však nezabránilo vydat se s prof. Lindenbrockem na Cestu do středu země. Vyrážíme z Edinburgu a před Kodaň se dostáváme na Island, kde je letos nezvykle teplo. Od ženy náhle zesnulého profesora Getaborga se nám podaří získat prastarou mapu Arne Saknussena označující vstup do středu Země a po týdnu sestupu se dostáváme až do bájné Atlantidy, kde naše pouť končí. Do týmu se přidává Pepa jako praktikant, zdravotnici dělá Světla neb Týna je na stáži ve Švédsku.