Tábor 2023: Stín nad Keblovem

Letní tábor pro rok 2023.

Lavinia Whateleyová, doktorandka při katedře archeologie Miskatonické univerzity, vyjela v rámci své disertační práce na praxi nedaleko polozapomenuté osady Keblov. Když se devatenácté století pomalu ukládalo ke spánku zasloužených, byly zde při vykopávkách objeveny pozůstatky jakési neznámé kultury. Ve svých dopisech profesoru Atwoodovi nejistě naznačovala, že by se snad mohlo jednat o trosky civilizace, o níž dosud existovaly pouze mnohými akademiky vysmívané dohady založené na ústní tradici často zpochybňované autenticity.

Jakkoli z počátečních epištol sálalo nadšení nad netušenými objevy, izolovanou samotu Lavinia zřejmě nesnášela snadno. Časem se do jejích psaní začaly plíživě vkrádat stíny obav a náznaky paranoie. Snad svému šílení nakonec propadla, protože před několika týdny zprávy ustaly nadobro. Profesor Atwood tak nyní svolává zbytek svých doktorandů, s kterými se chystá za Laviniou vyrazit a její běsy rozehnat.

Kdy: 1.7. – 15.7.2023

Kde: Zátoka Pláňat, Keblov

Za kolik: 5500 Kč

Věk dětí:

  • 7 – 14 let
  • Výjimky po dohodě, dítě by mělo umět číst a psát a být samostatné v udržování osobní hygieny

Doprava:

  • Vlastní, autem. Tábořiště se nachází cca 5km od exitu 66 na D1, přesné instrukce budou poslány cca měsíc před táborem.
  • Pokud nejste schopni dopravit dítě na tábor autem, dejte nám prosím vědět emailem na karel.jakubec@hudop.cz. Podle situace bychom zorganizovali předání dětí na nádraží ve Vlašimi nebo Trhovém Štěpánově.

Ubytování: Na krásném tábořišti na louce uprostřed lesa, 50m od vodní nádrže Němčice, 1,5 km od obce Keblov. Podsadové stany, dřevěný srub, sprcha s teplou vodou. Viz tábořiště.

S sebou: Dobrou náladu a úsměv, spacák, karimatka, pohodlné oblečení do přírody, baterka, šátek, nožík, knížka/hračka, menší kapesné (200-300kč). Jako zavazadlo je nejlepší kufr nebo sportovní taška. Ač to nevypadá příliš tábornicky, lépe se vejde pod postel a narozdíl od batohu se v nich dá udržet pořádek.

Jak se přihlásit: Přihlašování probíhá elektronicky, stačí vyplnit přihlášku. Na mail vám přijde potvrzení o přijetí přihlášky a instrukce pro platbu. Pokud byste měli jakýkoliv dotaz, kontaktuje hlavního vedoucího.

Vedoucí akce: Karel Jakubec (608 935 547, karel.jakubec@hudop.cz)