2019: Avengers – Koruna hada

  • Název: Avengers: Koruna hada
  • Datum konání: 29. 6. – 13. 7. 2019
  • Místo: Keblov
  • Plná fotogalerie
 
Wakanda. Bukolická krajina skrytá v srdci Afriky. Ráj na Zemi? Ideální letovisko, říkáte si? To by možná mohlo být, kdyby se jim neztratil mocný artefakt mající sílu zničit celý svět – Koruna hada. K tomu, aby takovou sílu získal, musí ale být osazen čtyřmi kameny moci. Nastává závod o to posbírat je dříve než tajemný lupič, ale to se nám nějak nevede. Kdykoli zjistíme, kde se nachází další chrám s kamenem, někdo nám jej vyfoukne pod nosem. Ať už jde o chrám páně Větrníka, kterého musí Thor sníst, aby zjistil, kde je kámen, nebo chrám vůdce vodní sekty páně Vodníka požadujícího Žabí hlen. Něco tu začíná pěkně smrdět a větrník vystavený na sluníčku to nebude.
 
Ha! Fury to tušil! Někdo nás zradil. A byl to právě ten nenasyta Thor. Ale něco se s ním zdá v nepořádku. Vážně je to on? Ha! Fury to tušil! Někdo ho ovládá! Ale kdo? Ha! Hádejte, kdo to tušil? No jasně, byl to Fury. Tedy ten, kdo to tušil, ne ten, kdo Thora ovládal. Tím zloduchem byl starý špatný šprýmař Loki. Nastává tedy cesta do Asgardu, kde musíme najít Heimdala, jenž za pomoci své falešné helmy vykoná Heimlichův zákrok a odhalí nám, kde se Loki nachází. Nastává lovecká sezóna…
 
Jakožto bůh falše a šalu však něco takového Loki čekal, a tak vytvořil ze své laboratoře past, v níž se jeden z našich Avengerů nakazil virem Epidémem, z baktérie synem, umělým parazitem vytvořeným proti nikotinové závislosti. Jde o inteligentní organismus, jenž blokuje podněty vedoucí k potřebě po nikotinu. Blokoval také signály, které tělu sdělovaly, že potřebuje krev a kyslík. Je potřeba Avengera vyléčit, a tak předtím, než se vrhneme na skutečného Lokiho, musíme sehnat italský citrónový sirup, univerzální všelék pro cokoli z masa a kostí.

Když už jsme opět životaschopní a především bojeschopní, vyrazíme na Lokiho. Ten se nám ale k našemu překvapení vzdá s tím, že byl také někým ovládaný a že nám pomůže. Zvláštní, ale proč by ne. Ostatně, je to frajer. Dokonce nám dá recept na sérum pravdy, které vypije a pak vše odpřísáhne, aby nás nadobro přesvědčil. A aby toho nebylo málo, hodí si s námi večer disco trisco na oslavu nabyté společné důvěry. 

Disco trisco nám končí v půli. Někdo přerušil proud. Ano, kdo jiný než Loki, který nám ukradl zdroj – Korunu hada. A k tomu se nám vysmál vzkazem, že jsme vytvořili sérum nepravdy, takže to vše, co nám pak řekl, byly jen „kecy v kleci“. Paráda, tak znovu za ním, než se mu podaří vše sestavit v überničivousupermocnoumocnářskouüberzbraň, kterou může zničit celý svět. Nastává závěrečná bitva. Loki vrhá po tábornících jeden šal za druhým, lesy kolem tábořiště plní pláč, ale když jej Kapitán Amerika udeří nečekaně štítem do zubů, konečně podlehne. Avengeři zase projednou zachránili svět.