2021: Tajemství Tepešváru

  • Název: Tajemství Tepešváru
  • Datum konání: 26. 6. – 10. 7. 2021
  • Místo: Keblov
  • Plná fotogalerie

Táborový deník:

DEN 1 – Ani jsme si neodpočinuli po cestě do Tepešváru a hned jsme byli zaskočeni naříkajícím panem Všeumělem, kterému se ztratila dcera. Cestou do vesnice nacházíme zakrvácené stopy! Ve vesnici nás přivítá zoufalá paní starostka, která nám potvrdí, že se nejedná o ojedinělý případ zmizení. CO SE TADY DĚJE?!

DEN 3 – Ráno nalezneme pokousané tělo a dostaneme potvrzení i od Van Helsinga, že jde o upíry, kteří rozhodně nejsou mírumilovní. A tak si raději vytvoříme ochranné amulety a získáme flakónky na svěcenou vodu. Mimo jiné je nutné mladé lovce podrobit výcviku v následujících disciplínách – základy léčitelství, rozdělání ohně, orientaci v lese a boji s upíry. Večer jsou lovci obřadně rozděleni do družinek a poznají svého loveckého mistra.

DEN 4 – Při rozcvičce spatříme v lese záhadnou postavu, která za sebou zanechává krvavé stopy. Využijeme naše stopařské dovednosti a dostaneme se k úkrytu podivného a velmi zesláblého upíra Edwarda. Odvlečeme ho do vesnice a podrobíme výslechu – prý nepije krev, ale vysává jen dobytek, aby mohl na denní světlo? DIVNÉ I PRO VAN HELSINGA! Nevěříme mu, proto ho svážeme provazy, které jsou napuštěné svěcenou vodou. Jelikož nám ale docházejí zásoby svěcené (duhové) vody, musíme si ji dodatečně vyrobit.

DEN 5 – Ráno se vzbudíme a opět nalezneme mrtvolu, zřejmě Všeumělovu dceru s nějakým cárem papíru – jakousi básničkou, v ruce. Tady končí veškerá legrace, zajdeme za Edwardem a snažíme se z něj dostat nějaké informace. Edward odmítá hovořit bez toho, abychom mu připravili hostinu – pojistíme se a do jídla mu přimícháme sérum pravdy. Edward nám po jídle začne vylévat srdíčko a jak moc mu chybí jeho družka Lilly. Řekne nám však jednu důležitou informaci – pokud zabijeme vůdce upírů, všichni jím proměnění se změní opět v lidi. A v tu ránu si Edward uvědomí, že jsme ho otrávili a upadne do depresí, že nemá kamarády. Později odpoledne mu namalujeme portrét, jelikož se nevidí v zrcadle. A doufáme, že si ho tím usmíříme…

DEN 6 – Ráno se všichni vzbudíme trošku unavení z předchozí noci, kdyby byla party na oslavu přátelství s Edwardem. Dopoledne nás však vyruší poslíček se zašifrovaným dopisem z nedaleké ošetřovny, ze které se ztrácí krev pro pacienty. Po rozluštění dopisu zjistíme, že je třeba sehnat náležité dokumenty, než se do ošetřovny vydáme. Večer dostane Van Helsing nápad se nenápadně vetřít na upíří party hluboko v lesích. AAA! DĚSIVÁ BOJOVKA!!

DEN 7 – VÝLET DO OŠETŘOVNY (Trhový Štěpánov). Díky stopám v ošetřovně a instrukcím od felčara a jeho pomocnice Bíbí, zjistíme, že ošetřovna byla napadena těmi ohavnými upíry, které jsme předchozí večer potkali na party v lese. Do Tepešváru si odneseme jakési schránky, které byly nalezeny u ošetřovny.

DEN 8 – pohoda den ala mezitýmový souboj uklízeček 🙂 Ráno však nalezneme mrtvého felčara a plačící Bíbí. Van Helsing si uvědomuje vážnost situace, které čelíme a rozhodne, že nejlepší bude vymyslet novou strategii pro boj s upíry

DEN 9 – Ráno je třeba pořídit několik kopií mapy do sanatoria paní DeBloodové, kterou jsme získali od felčara v ošetřovně. Odpoledne se za ní vydáme – není zrovna dvakrát nadšená, že ji rušíme, ale zjistíme, že vede odvykačku pro upíry, aby nebyli závislí na lidské krvi a upřednostnili nad ní živočišnou stravu. Ptá se nás, zda-li neznáme Edwarda, upíra, který nedokončil kůru a utekl kvůli jáhlové kaši. Po tom, co jí řekneme, že ho známe, odmítne s námi komunikovat do doby, než se Edward vrátí zpátky do sanatoria.

DEN 11 – Po rozbřesku se všichni opět sejdeme na náměstí. Nikomu se nic nestalo. Ale příště už to takhle být nemusí – musíme zabezpečit tábořiště – SUPERČESNEK. Navíc to vypadá, že se Van Helsing do Míny zamiloval <3 …odpoledne přijdou lovci talentů, kteří si nás spletli s kolegy a loví na špatném místě. Na událost je pozvána i Míny kamarádka, jeptiška Agáta.

DEN 12 – Ráno přiběhne uřícená sestra Agáta, že se Mína ztratila – nalézáme ji mrtvou s dopisem v ruce. Uspořádáme uctivý pohřeb, kde je předčítána její závěť. Z dopisu zjistíme, že ji ze závisti a zloby zabil její druh, Drákula, který ji celý život pronásleduje. Navíc je odpovědný i za útoky upírů, kteří za sebou nechávají cáry papírů s jeho básněmi. Nakonec si dáváme 1 a 1 dohromady – části básní dávají návod, jak Drakulu zabít. POTŘEBUJEME PÓREK, MĚSÍČNÍ VODU, MODLITBY A AMULET, který měla Mína na krku. Van Helsing i všichni ostatní lovci jsou připraveni Mínu pomstít a Drákulu zabít!

DEN 13 – DEN D! Jsme připraveni na Drákulu, ráno jsme doplnili zbraně z básně a jdeme na to! Nejdříve z truhel upírů, které jsme našli u ošetřovny vyluštíme místo, kde se nachází jeho hrob, vydáme se k němu. Mezi tím však Drákula neotálí a promění ve vesnici všechny, kdo v ní ostali – Agátu, pana Všeuměla i lovecké mistry! Čeká nás děsivá cesta zpátky a útok na Drákulu, který se zabarikádoval ve vesnici. Dlouhé hodiny souboje s vodními bombami, upírskými zbraněmi, upířím pavoukem a odstřelovači končí nakonec špatně pro Drákulu, který z boje utekl. Byl dohnán u svého hrobu, kde ho Van Helsing s lovci dorazil pórkem, modlitbami, amuletem a měsíční vodou. JE PO NĚM! JDE SE SLAVIT!!!