• Název: Dobytí hradu Střekov
  • Datum konání: 28. 5. 2017
  • Místo: Hrad Střekov

Doslechli jsme se, že hrad Střekov ovládli zlotřilí drábové tyranizující okolí. Ovšem to ještě nevědí, že už z Prahy vyráží hudopácký tým, který dá vše do pořádku a pěkně jim zatne tipec.

V Ústí nad Labem nás kontaktoval náš zvěd s informacemi, jak se nepozorovaně dostat na Střekov. Ovšem cesta bude dlouhá a strastiplná, protože se to na ní jen hemží dráby a jejich pastmi. Je tak třeba přesunovat se opatrně, plížit se a našlapovat obezřetně v minových polích.

Na Střekově už zbývalo jen dostat se nezpozorovaně k věži a mohli jsme se dát do přípravy jedovatého lektvaru, jímž jim otrávíme studnu. Ale počkat, co to našemu špehovi vypadlo z kapsy? Není to dopis? Je to dopis! A podle všeho naznačuje, že drábové na hradě pořádají Den dětí plný her a oslav a ani zdaleka nejsou takoví, jaké se nám je snažil popsat špeh. Naopak vše nasvědčuje tomu, že špehovy úmysly nebudou úplně dobré.

Nezbývá jiná možnost, než lektvar co nejnenápadněji podat špehovi. A vzhledem k tomu, že píši tyto řádky, jistě správně odhadujete, že se nám to podařilo na výbornou – špeha jsme se zbavili a vítězství oslavili prohlídkou hradu, šarádovou tichou poštou, hudopáckým Riskuj! a balenými nesmetanovými nanuky.