Stín nad Prahou – hra ve městě

  • Název: Stín nad Prahou
  • Datum konání: 13. 5. 2023
  • Místo: Praha

S každým příběhem je ta potíž, že jej vyprávíte retrospektivně. Zpětně. Po událostech. Ať se snažíte sebevíc, ničemu už nezabráníte. I takzvaný živý komentář v rádiu, líčení všech kopů a autů, i to je o pár minut opožděné. Dokonce i takzvané živé televizní vysílání je o nějakou tu vteřinku odložené. Další potíží je vypravěč. Všechna reportérova kdo, co, kde, kdy, jak a proč. To, jak vyprávějící ovlivňuje zprávu. Prý se tomu říká „efekt vrátného“. Proto je lepší, když vám vše poví sám autor. A odkud vám to vyprávím? Z jedné zapadlé hospody za druhou, z hostelu, do kterého by se styděl vlézt i ten nejšpinavější otrapa, nebo ze zaplivané ulice páchnoucí krví. Ta místa ale mají jedno společné: zázraky. O takových věcech se dočtete v novinách. Jsou to mé zázraky. Zázraky smrti. Troufnete si zjistit, kdo je tím umělcem, který vám je předkládá?

Stínu nad Prahou se zúčastnilo osm skupinek, nových týmů, luštitelů známých z Operace Protipól, nebo odrostlejších hudopáků. Start byl slibný. Ale nebojte, rychlý začátek brzy zbrzdili příliš výřeční bezdomovci, zavádějící a falešné stopy nebo tradiční chytáky ve formě neexistující adresy, ale . Některým to naopak bylo málo, a tak si hru obohatili prohledáváním policejních vozidel a výslechem návštěvníků Plnýho Mekáče.

V cíli se sešlo sedm skupinek (jedna oběť falešné stopy dorazila jen pár hodin po zahájení hry a do osmé hodiny nevydrželi). Správného vraha však dopadly doslova v posledních minutách hry pouze dvě skupinky: Prdelní pot, který při Operaci Protipól skončil málem zatčený při prohledávání Pražského hradu, a Krahujcovy pičáky, kterým očividně odminula vypadlo z názvu písmeno „š“. Oběma skupinám mnohokrát gratulujeme, doufáme, že si vyhrané ceny náležitě užijí, a snad se ještě někdy opět uvidíme.