Sherlock Holmes: Poslední případ

  • Název: Sherlock Holmes: Poslední případ
  • Datum konání: 25. 10. – 30. 10. 2016
  • Místo: Keblov

Sherlock Holmes je na stopě samotnému Moriartymu, arcivévodovi zločinu!

A my, jeho pomocníci, mu s tímto velkolepým úkolem máme pomoci. Nejdříve je třeba zajistit si pozadí – sehnat důkazy usvědčující jeho kumpány, doručit je do Scotland Yardu a získat povolení ke vstupu do jejich klubu džentlmenů.

Ten se nám sice podařilo dobýt, ale Moriarty tam nebyl. Získali jsme však jeho pravou ruku, Morana, který přislíbil, že nám za zmírnění trestu bude v pátrání napomáhat. Začíná závod přes celou Evropu – z Londýna až k Reichenbašským vodopádům v dalekém Švýcarsku.

Na této pouti se setkáme s mnohými překážkami – od vízové povinnosti (už si pomalu to hlasování pro Bexit rozmýšlíme) přes neustále kapitulující a stávkující Francii do jódlování plného Švýcarska, kde mají ten malicherný problém, že používají čtyři úřední jazyky – a věřte, že s luštěním rétorománštiny jsme si užili své.

Ve Švýcarsku bylo potřeba odříznout mu finance na další úprk (zablokovat konta v daňových rájích) a nenápadně proniknout do osady spadající pod Moriartyho vliv. Tak, jsme před jeho vraty. Jak ale teď? Snad každý z nás zná Kennedyho, snad každý z nás slyšel o Gavrilo Principovi… Inspirace je tedy jasná, spácháme atentát! A zpětně musím jen podotknout, že bych tajným službám doporučil sledovat naše táborníky, protože tak šikovné atentátníky už jste dlouho neviděli.